skip to Main Content
+90-212-853 53 72 info@naturaldyes.com.tr

PAMUK

Tekstilde en önemli elyaflardan biri olan pamuk; iplik, kumaş ve giysi olarak geniş bir renk yelpazesinde, sürdürülebilir doğal boyalarla boyanabilmektedir. Doğal boyamalar fular, haspel, jet, bobin, iplik ve parça boyama makinelerinde yapılabilir.

İPEK

Tekstilde elyaflardan biri olan ipek; iplik, kumaş ve giysi olarak geniş bir renk yelpazesinde, sürdürülebilir doğal boyalarla boyanabilmektedir.

YÜN

Tekstilde elyaflardan biri olan yün; iplik, kumaş ve giysi olarak geniş bir renk yelpazesinde, sürdürülebilir doğal boyalarla boyanabilmektedir. Doğal boyamalar fular, haspel, jet, bobin, iplik ve parça boyama makinelerinde yapılabilir.

KETEN

Tekstilde en eski elyaflardan biri olan keten; iplik, kumaş ve giysi olarak geniş bir renk yelpazesinde, sürdürülebilir doğal boyalarla boyanabilmektedir. Doğal boyamalar fular, haspel, jet, bobin, iplik ve parça boyama makinelerinde yapılabilir.

AHŞAP

Birçok alanda kullanılan ahşap; geniş bir renk yelpazesinde, sürdürülebilir doğal boyalarla boyanabilmektedir.

DERİ

Doğal boya kullanımı çok eski dönemlere dayanmaktadır. Meşe palamudu ve mazı gomalağı kösele yapımında ve deri tabaklamada da kullanılır ayrıca antimikrobiyal ve mantar önleyici özellikler gösterirler.

SAÇ

Saç geniş bir renk yelpazesinde, sürdürülebilir doğal boyalarla boyanabilmektedir.

Örnekler DATU Laboratuvarı’nda boyanmıştır.

Back To Top